سخنگوی سپاه خبر خلع درجه جمال‌الدین آبرومند، معاون پیشین سپاه، را تکذیب کرد

سخنگوی سپاه روز پنج‌شنبه، ۱۹ فروردین، گفت که خبر انتشار یافته در مورد خلع درجه جمال‌الدین آبرومند، معاون هماهنگ‌کننده پیشین سپاه، «جعلی و ساختگی» است.

به گزارش رسانه‌های داخل ایران، رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه، انتشار این خبر را «عملیات روانی» و «خبرسازی کذب» علیه سپاه، به‌ویژه در فصل انتخابات ریاست جمهوری ایران خواند.

جمال‌الدین آبرومند تیرماه ۹۷ از معاونت هماهنگی سپاه و ریاست هیئت‌مدیره بنیاد تعاون سپاه برکنار شد و به عنوان «جانشین قرارگاه جنگ نرم» منصوب شد.

در سال‌های اخیر، نام او در کنار مسعود مهردادی، قائم‌مقام اقتصادی بنیاد تعاون سپاه، و محمود سیف، به عنوان یکی از سه چهره اصلی مرتبط با هولدینگ یاس در رسانه‌ها مطرح بوده است.

هولدینگ یاس سازمان اصلی بنیاد تعاون سپاه در حوزه خدمات، واسطه‌گری و مسکن بود و در چند سال گذشته درگیر پرونده‌های فساد متعددی بوده است. این هولدینگ پس از طرح چند پرونده فساد در سال ۹۶ که از جمله به مراودات این نهاد اقتصادی عظیم با شهرداری تهران مربوط بود، منحل شد.

محسن هاشمی، رئيس شورای شهر تهران، پیش از این در ۱۵ تیرماه ۱۳۹۷ خبر داد که پرونده فساد بنیاد تعاون سپاه در ستاد کل نیروهای مسلح و دادسرای نظامی قوه قضاییه در حال بررسی است.

در روزهای اخیر، خبری مشابه به‌ نقل از یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه، در مورد برکناری سعید محمد از فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا منتشر و دلیل آن «تخلف» عنوان شد. سعید محمد در مقام مشاور فرمانده کل سپاه، نامزد انتخابات ریاست جمهوری است.

پس از آن که سعید محمد اظهارات آقای جوانی را رد کرد، سخنگوی سپاه هم در واکنش به این سخنان گفت که نظرات آقای جوانی نظر رسمی سپاه نیست و «هر کس می‌گوید تخلف بوده باید متقن و دقیق بگوید چه تخلفی بوده است».

با استفاده از خبرگزاری مهر و سایت رادیوفردا

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.