پیام انوشه آشوری از زندان: بریتانیا برای آزادی‌ام تلاش کافی نمی‌کند

انوشه آشوری، زندانی دوتابعیتی بریتانیایی ایرانی، می‌گوید که بریتانیا برای نجات او از حبس در ایران، «اقدامات کافی انجام نمی‌دهد».

او این مطلب را در یک پیام ضبط‌شده که «مخفیانه از زندان به بیرون فرستاده و به دست شبکه خبری اسکای‌نیوز بریتانیا رسیده است» بیان کرده و می‌گوید که «دولت بریتانیا کاری جز حرف و بیانیه انجام نداده است».

انوشه آشوری در اوت سال ۲۰۱۷ برای دیدار مادرش به تهران رفته بود و در آن زمان بازداشت شد. این مهندس که نماینده یک شرکت فناوری در بریتانیا بود به «جاسوسی برای اسرائیل» متهم شده و سپس حکم ده سال زندان گرفته است.

آقای آشوری در پیام تازه خود که در آستانه ۶۷ سالگی ضبط کرده، به اسکای‌نیوز گفته است: «اکنون بیش از سه سال و نیم است که همه آنچه از دولت انگلیس دریافت کرده‌ایم فقط حرف بوده و هیچ نتیجه ملموسی نداشته است».

بنابر این گزارش، همسر او، شری ایزدی، می‌گوید هرگز صدای شوهرش را «چنین ناامید» نشنیده بود.

وزارت خارجه بریتانیا در بیانیه‌ای به اسکای‌نیوز گفته است که بار دیگر بر آزادی انوشه آشوری تأکید دارد و افزوده است که «سفارت ما در تهران همچنان درخواست دسترسی کنسولی به او را دارد و ما با خانواده وی در ارتباط نزدیک هستیم و همچنان از آن‌ها حمایت می‌کنیم».

ایران طی سال‌های اخیر چندین شهروند ایرانی دوتابعیتی را به اتهاماتی چون «جاسوسی و همکاری با کشورهای متخاصم» بازداشت کرده است.

نازنین زاغری، شهروند ایرانی-بریتانیایی، مراد طاهباز، عماد شرقی، سیامک نمازی و پدرش، باقر نمازی، شهروندان ایرانی-آمریکایی، احمدرضا جلالی پژوهشگر ایرانی-سوئدی، مسعود مصاحب شهروند اتریشی‌آلمانی و کامران قادری شهروند ایرانی‌اتریشی از جمله این افراد هستند.

بر اساس گزارش اسکای‌نیوز و رادیو فردا/پ.پ/ک.ر

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.