انفجار در سراوان؛ یک کشته، سه زخمی
قرارگاه منطقه‌ای قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران با انتشار اعلامیه‌ای خبر داد که در انفجار بمبی در سراوان در استان سیستان و بلوچستان در شرق ایران، دستکم یک نفر کشته و سه نفر دیگر مجروح شدند.

سپاه می‌گوید این انفجار ساعت ۹:۳۰ دقیقه امروز صبح، اول فروردین ماه ۱۴۰۰ رخ داده است.

سپاه جزئیات بیشتری از این انفجار ارائه نداده است.

عامل انفجار هنوز روشن نیست و تاکنون هیچ گروهی مسئولیت آن را بر عهده نگرفته است.

کمپین فعالان بلوچ که وضعیت حقوق بشر سیستان و بلوچستان را بررسی می‌کند، نیز گفته است که یک نفر در این انفجار کشته شده است.

سراوان در هفته‌های گذشته وضعیت ناآرامی را از سر گذرانده است.

به دنبال تیراندازی مرگبار دوشنبه (۴ اسفند) به سوی سوخت‌بران در منطقه مرزی سراوان، اعتراضات و تجمع‌هایی در شهرهای مختلف سیستان و بلوچستان رخ داد.

در آن زمان نهادهای ناظر بر وضعیت حقوق بشر در سیستان و بلوچستان اعلام کردند تیراندازی نیروهای امنیتی به سوی رانندگان و سوخت‌بران در منطقه مرزی سراوان دستکم "۱۰ کشته و ۵ زخمی" برجا گذاشته است. اما برخی از منابع محلی می‌گویند در حادثه تیراندازی به سوی سوخت‌بران "ده‌ها" نفر در این حادثه کشته شده‌اند. مقام رسمی ایران آمار کشته‌شدگان را بسیار کمتر اعلام کرده‌اند.

۱۲ اسفند اعضای مسلح گروه جیش العدل به دو خودروی سپاه پاسداران در منطقه مرزی سراوان در سیستان و بلوچستان حمله کردند.

 

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.