نسرین ستوده و نوشین جعفری به مرخصی آمدند

نسرین ستوده و نوشین جعفری، دو زندانی سیاسی زندان قرچک ورامین، به مرخصی آمده‌اند.

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، در صفحه توئیتر خود نوشته که «نسرین و نوشین جعفری از زندان قرچک به مرخصی آمدند. چشم به راه همه دوستان زندانی هستیم تا قبل از تحویل سال در کنار خانواده‌هایشان باشند».

نسرین ستوده که از ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ در زندان به سر می برد به اتهامات مختلف سیاسی به ۳۳ سال حبس و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است.

این وکیل دادگستری و مدافع حقوق بشر که در مرخصی درمانی به‌سر می‌برد، اول بهمن به زندان قرچک بازگشته بود.

نوشین جعفری، عکاس و خبرنگار، هم روز ۲۹ بهمن ماه بازداشت و برای اجرای حکم به زندان قرچک منتقل شد. خانم جعفری به اتهام توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام در مجموع به پنج سال زندان محکوم شده است که چهار سال آن قابل اجراست.

رضا خندان همچنین از بهنام محجوبی و دیگر زندانیان سیاسی یاد کرده که «حکومت، فرصت دیدار آنان با خانواده‌هایشان را برای همیشه سلب کرد».

بهنام محجوبی، زندانی عقیدتی، سوم اسفندماه، شش روز پس از انتقال به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان لقمان، جان باخت. آقای محجوبی پس از شرکت در تجمع دراویش گنابادی در بهمن‌ سال ۹۶ در تهران به دوسال زندان محکوم شد و حکم او، اول تیرماه، علیرغم نظریه پزشکی مبنی بر عدم تحمل حبس به اجرا گذاشته شد.

بر اساس توئیت رضا خندان و سایت رادیو فردا/ف.ق/ک.ر

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.