صدها هنرمند و شخصیت ایرانی به کمپین «نه به جمهوری اسلامی» پیوستند
با گذشت چند روز از آغاز کمپین «نه به جمهوری اسلامی» صدها هنرمند و شخصیت سیاسی از جمله شاهزاده رضا پهلوی و داریوش اقبالی، خواننده معروف ایرانی و همچنین شخصیت‌ها و جمعی از مردم در داخل ایران، به این کمپین پیوسته‌اند.

پیشتر در اولین بیانیه‌ای که برای این کمپین صادر شده بود، تاکید شد: «فریاد "نه به جمهوری اسلامی" در جای‌جای ایران طنین‌افکن شده است. این صدای مردمی است که عزم جزم کرده‌اند تا بساط جمهوری اسلامی، این مانع اصلی دستیابی به آزادی، رفاه، دموکراسی، پیشرفت و حقوق بشر را برچینند. گسترش کارزار "نه به جمهوری اسلامی" در پیوند با دیگر حرکت‌های سیاسی و مدنی، نویدبخش همسویی و همگرایی بیشتر مبارزات آزادیخواهانه و عدالت‌جویانه مردم ایران برای رهایی از حکومتی ضدبشری است.»

این بیانیه می‌افزاید: «هموطنان میهن‌دوستی که قلب و ذهن‌تان سرشار از آرزوی آزادی و آبادی ایران است: بیاییم خواست "نه به جمهوری اسلامی" را محور همبستگی ملی قرار دهیم تا با برپایی جنبشی بزرگ و فراگیر، خاک ایران‌زمین را برای همیشه از فقر و نکبت این رژیم سیاه و فاسد، پاک کنیم.»

شاهزاده رضا پهلوی نیز در پیامی اعلام کرد: کمپین «نه به جمهوری اسلامی» از بطن جامعه ایران جوشیده و در گوشه و کنار کشور در حال گسترش روزافزون است. نقطه قوت این کمپین آن است که هیچ جریان و حزب و گروهی نمی‌تواند به تنهایی خود را مالک و مبتکر آن بداند. از این رو، نیروها و گروه‌های سیاسی گوناگون با تمرکز بر این خواسته‌ی ملی می‌توانند راه را برای رسیدن به یک همگرایی فراگیر بگشایند و طیف‌های مختلف و فعال را به یکدیگر نزدیک‌تر کنند. امروز از کولبران کردستان تا سوخت‌بران سیستان و بلوچستان، از جوانان و دانشجویان تا کارگران کارخانه‌ها و بازنشستگان، از خانواده‌های دادخواه تا معترضان زندانی دی۹۶ و آبان۹۸، همگی ریشه مشکلات خود را در یک‌جا می‌بینند: حکومت بی‌کفایت و ناکارآمد جمهوری اسلامی.

او ادامه داد: نه به جمهوری اسلامی، حلقه‌ی وصل همه معترضان پراکنده است که می‌دانند حل مشکلات‌شان تنها با رفتن این حکومت میسر می‌شود. کلید موفقیت کمپین «نه به جمهوری اسلامی» و تبدیل شدن آن به جنبشی ملی و فراگیر، تمرکز روی خواست اصلی و وحدت‌بخش آن است. شکل نظام آینده، قانون اساسی آن، و قانونگذاران و مجریان قانون را مردم ایران که صاحبان اصلی آن هستند انتخاب خواهند کرد. اولویت امروز، باید نجات و رهایی ایران باشد.

شاهزاده رضا پهلوی تاکید کرد: هر کدامِ شما امروز می‌توانید با به کارگیری روش‌های نوین و مبتکرانه در فضای مجازی و واقعی، پیام این کمپین را فراگیر کنید. اطلاع‌رسانی درباره کمپین را از اعضای خانواده و دوستان نزدیک و مورد اعتماد خود شروع کنید. و پیام کمپین را به گروه‌های کوچک دوستی و خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی ببرید، و در محیط‌های کاری و دانشجویی، سینه به سینه منتقل کنید تا این حرکت خودجوش به تدریج به یک جنبش «نه» بزرگ علیه جمهوری اسلامی تبدیل شود.

کمپین نه به جمهوری اسلامی در آستانه مذاکرات احتمالی میان ایران و آمریکا و همچنین برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران فعال شده است.

 

 

 

 

 

 

ار اف ای فارسی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.