ظریف ابراز نگرانی بوریس جانسون درباره برنامه هسته‌ای ایران را «ریاکارانه» دانست

وزیر خارجه ایران اظهارات بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، درباره برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی را «ریاکارانه» خواند و گفت که تهران مخالف تولید سلاح هسته‌ای است.

محمدجواد ظریف روز سه‌شنبه ۲۶ اسفند در صفحه توئیتر خود نوشت که بوریس جانسون در اظهارنظری «از هر جهت ریاکارانه» می‌گوید نگران است که ایران موفق به تولید سلاح هسته‌ای شود، و «در همان روز اعلام می‌کند که کشورش زرادخانه اتمی خود را گسترش می‌دهد».

اشاره آقای ظریف به سیاست جدید دولت بریتانیاست که روز سه‌شنبه اعلام شد و طبق آن قرار است که کلاهک‌های هسته‌ای بریتانیا به ۲۶۰ عدد برسد.

وزیر خارجه ایران در ادامه توئیت خود عنوان کرده که «برخلاف انگلیس و متحدانش، ایران معتقد است که تسلیحات اتمی و تمام تسلیحات کشتارجمعی وحشیانه هستند و باید ریشه‌کن شوند».

ایران از یکسال پیش در واکنش به خروج واشینگتن از برجام و بازگشت تحریم‌ها، به صورت تدریجی از تعهدات هسته‌ای خود عدول کرده است. دولت جدید ایالات متحده از تمایل خود برای بازگشت به برجام خبر داده اما شرط آن را اجرای کامل تعهدات هسته‌ای ایران عنوان کرده است. ایران اما می‌گوید که واشینگتن در گام نخست باید تحریم‌ها را لغو کند.

در این میان سه کشور اروپایی باقی مانده در برجام شامل فرانسه، بریتانیا و آلمان ابراز نگرانی کرده‌اند که ایران به سمت تولید سلاح هسته‌ای گام بردارد، اما تهران تاکید دارد که در پی سلاح هسته‌ای نیست.

با استفاده از شبکه اجتماعی توئیتر و گزارش‌های‌ رادیو فردا/ س.ن/ک.ر

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.