حکم ۱۵ سال زندان صبا کردافشاری به اتهام پیاده‌‌روی بدون حجاب نصف شد

با رای دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم محکومیت صبا کرد افشاری، از فعالان کمپین «چهارشنبه‌های سفید» نصف شده و از ۱۵ سال به ۷ سال و نیم کاهش یافته است.

سوگند کرد افشاری، خواهر این زندانی این خبر را روز سه‌شنبه، ۱۹ اسفند این خبر را در توئيتر منتشر کرده است.

صبا کردافشاری از مخالفان حجاب اجباری، پیش‌تر از سوی دادگاه انفلاب تهران به ۲۴ سال حبس تعزیری محکوم شد که از این میزان، ۱۵ سال زندان به عنوان اشد مجازات در خصوص وی قابل اجرا بود.

خبرگزاری هرانا نیز با انتشار این خبر نوشته، براساس حکم شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، با اصلاح «تخلف صورت گرفته قضایی در دادرسی که باعث افزایش دو و نیم برابری میزان محکومیت قابل اجرای او به ۱۵ سال حبس شده بود و همچنین با اعمال قانون کاهش مجازات، ۷ سال و ۶ ماه زندان برای وی قابل اجرا خواهد بود.»

صبا کرد افشاری، متولد ۱۳۷۷، یکی از فعالان کمپین «چهارشنبه‌های سفید» بود که خرداد ۹۸ در تهران بازداشت شد.

پس از مدتی، شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران این فعال مدنی را به اتهام «تشویق به فساد و فحشا» به ۱۵ سال حبس، به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» به هفت‌ونیم سال حبس و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک‌ونیم سال حبس محکوم کرد.

او ۱۹ آذرماه از بند زنان زندان اوین به زندان قرچک ورامین تبعید شد و در حال حاضر بدون رعایت اصل تفکیک جرائم، در بند ۶ زندان قرچک ورامین محکومیت خود را سپری می‌کند.

راحله احمدی، مادر صبا کرد افشاری که از فعالیت‌های دخترش حمایت می‌کرد نیز به ۳۱ ماه زندان محکوم شده است.

خانم احمدی بهمن ۹۸ برای سپری‌کردن دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

با استفاده از گزارش‌های توئیتر، هرانا و رادیو فردا؛ ب.ب/ر.ح

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.