نازنین زاغری راتکلیف آزاد شد
حجت کرمانی، وکیل نازنین زاغری راتکلیف، تایید کرده است که موکلش پس از گذراندن حکم پنج سال زندان، آزاد شده است. حکم پنج سال زندان خانم زاغری امروز رسما به پایان رسیده بود.

به گفته آقای کرمانی همزمان با اعلام خبر آزادی خانم زاغری، برای رسیدگی به پرونده دوم وی وقت تعیین شده است. وکیل خانم زاغری گفته است که دادگاه انقلاب تهران "۲۴ اسفند" را برای بررسی این پرونده اعلام کرده است.

دادگاه انقلاب اسلامی تهران، ۱۸ شهریور امسال با احضار نازنین زاغری، اتهام جدیدی علیه او مطرح کرد.

در واکنش، وزارت امور خارجه بریتانیا اتهام تازه علیه خانم زاغری را "غیرقابل قبول" خواند. بریتانیا تشکیل پرونده جدید علیه او را اقدامی "وحشتناک" توصیف کرد و خواستار آزادی کامل او شد.

خانم زاغری با شیوع ویروس کرونا در زندان‌های ایران به مرخصی فرستاده شده و با پابند الکترونیکی تحت نظارت ماموران قضایی و امنیتی خارج از زندان اوین تهران و در خانه والدینش به سر می‌برد.

به نقل از آقای کرمانی گزارش شده است که با اعلام خبر آزادی خانم زاغری، پابند الکترونیکی او نیز باز شده است.

نازنین زاغری، شهروند ایرانی-بریتانیایی زندانی در تهران، در نوروز سال ۹۵ همراه دختر خردسالش برای دیدار با پدر و مادرش به ایران رفت اما در هنگام بازگشت به بریتانیا بازداشت و در محاکمه‌ای که جزئیات آن مشخص نیست، به اتهام جاسوسی به پنج سال زندان محکوم شد. او اتهاماتش را به طور کامل رد کرده است.

ریچارد راتکلیف همسر این زندانی می‌گوید نازنین استرس و اضطراب دارد و منتظر است ببیند آیا اجازه پرواز به خانه خواهد داشت یا نه.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.