باقری هفت کشور عربی را به «دخالت مستقیم» در کشته‌شدن سلیمانی متهم کرد

محمد باقری، رئيس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، چند کشور عربی که میزبان پایگاه‌های آمریکایی در منطقه هستند را به «دخالت مستقیم» در کشته شدن قاسم سلیمانی متهم کرد.

او که روز سه‌شنبه، ۵ اسفند در یک همایش نظامی سخن می‌گفت، با اشاره به عملیات کشته شدن قاسم سلیمانی توسط دولت آمریکا گفت «پایگاه‌های آمریکا در عربستان، قطر، امارات و بحرین کمک اطلاعاتی کردند» و «هواپیما از پایگاه‌های نظامی در کویت و اردن و عراق» بلند شدند.

آقای باقری گفت ایران به همه این کشورها «اسناد ارائه می‌دهد تا نتواند کتمان کنند» که در این عملیات «مستقیما دخالت کرده‌اند».

بحث «دخالت مستقیم» کشورهایی چون عراق در این عملیات در حالی مطرح می‌شود که جمهوری اسلامی پیش از این اعلام کرده با همکاری دستگاه قضایی عراق در فکر تعقیب آمران و عاملان این عملیات است.

بهمن سال گذشته نیز پس از آن امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت در این عملیات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی شرکت داشتند که «عمدتا از علی‌السالم کویت بلند شده بودند»، دولت کویت اقدام به احضار سفیر ایران کرد.

مقام‌های دولت کویت مشارکت این پایگاه نظامی در این عملیات را رد کردند و گفتند تکرار این اظهارات می‌تواند به روابط ایران و کویت لطمه وارد کند.

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، ۱۳ دی‌ماه سال گذشته در حمله پهپادهای آمریکایی در نزدیک فرودگاه بغداد به همراه ابومهدی مهندس، یکی از فرماندهان ارشد گروه «بسیج مردمی» (حشد الشعبی) عراق، کشته شد.

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.