صنعت برق ایران: فعالیت ماینرهای مجاز آزاد است؛ شناسایی ماینرهای غیرمجاز بیت‌کوین

سخنگوی صنعت برق ایران از شناسایی چندین مشترک غیرمجاز برق برای استخراج بیت‌کوین خبر داد. مصطفی رجبی مشهدی به کسانی که درباره این گونه فعالیت‌های غیرمجاز خبررسانی کنند، وعده پاداش حداقل ۱۰ میلیون تومانی داد.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق ایران از شناسایی ۱۱۰ مگاوات استفاده غیرمجاز برق از سوی ماینرها (استخراج‌کنندگان) بیت‌کوین (رمزارز) در یک ماه گذشته خبر داد.

رجبی مشهدی در گفت‌وگو با ایلنا گفت: «ما تا این لحظه موفق شدیم حدود ۳۰۲ مگاوات از مشترکان غیرمجاز را که در استخراج رمزارز فعالیت می‌کردند، شناسایی و تحویل مراجع ذیربط قضایی دهیم. »

رجبی مشهدی به ماینرهایی که به صورت غیرقانونی از برق استفاده می‌کنند هشدار داد که دچار خسارت و جریمه سنگین خواهند شد. او همچنین به کسانی که این گونه فعالیت‌های غیرمجاز را اطلاع دهند گفت، در صورت خبررسانی پاداشی ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومانی نصیبشان خواهد شد.

آزادی مجدد فعالیت ماینرهای مجاز

سخنگوی صنعت برق ایران درباره وضعیت فعالیت ماینرهای مجاز بعد از محدودیتی که اخیرا با توجه به کمبود برق اعمال شده گفت: «با عادی شدن شرایط تأمین سوخت، نیروگاه‌ها به شرایط اولیه برگشتند و فعالیت خود را ادامه می‌دهند. فعالیت ماینرهای مجاز نیز از سرگرفته شده و اکنون اجازه فعالیت دارند.»

رجبی‌ مشهدی از استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمزارز خواست، برای اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت و خرید انشعاب از شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع اقدام کنند تا دچار مشکل نشوند.

کشف ۱۲۴ دستگاه غیرمجاز بیت‌کوین

همزمان خبرگزاری ایرنا از کشف ۱۲۴ دستگاه غیرمجاز بیت‌کوین در چالوس خبر داد.

کیوان فرح‌زاد، مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران، در این رابطه گفته است که این دستگاه‌ها با فعالیت ۵۸ گروه عملیاتی فنی در قالب اجرای طرح فراگیر شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور با هدف تعدیل، تنظیم روشنایی و مقابله با فعالیت استخراج غیرمجاز بیت‌کوین کشف شد.

فرح‌زاد گفت: «از زمان اجرای طرح تاکنون ۲۸ هزار و ۳۷۸ دستگاه چراغ معابر با ظرفیت ۷ مگاوات تعدیل و ۶ مزرعه استخراج رمز ارز با ۴۳۶ دستگاه بیت کوین غیرمجاز در منطقه غرب مازندران کشف شده است.»

او در ادامه از جمع‌آوری ۱۵ هزار و ۷۲۱ مورد انشعاب غیرمجاز برق در این منطقه از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.