واعظی از شناسایی و برخورد با «عوامل توهین» به روحانی خبر داد

رئیس دفتر حسن روحانی از شناسایی عوامل توهین به رئیس‌ جمهور و برخورد دستگاه قضایی با آنها خبر داد.

محمود واعظی روز پنج‌شنبه، ۳۰ بهمن‌ماه، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا گفت: «۲۴ میلیون نفر به رئیس جمهوری رای دادند و اگر قرار باشد ۲۰ نفر به خودشان اجازه دهند که هر کاری دلشان بخواهد بکنند، عملاً بقیه نهادها، ارگان‌ها و مجموعه‌ای که باید کشور را اداره کند را تضعیف می‌کنند.»

آقای واعظی درباره نحوه برخورد قضائی با این افراد توضیحی نداد و تنها از دستگاه قضایی، وزارت اطلاعات و استاندار اصفهان بابت برخورد با عاملان این اقدام قدردانی کرد.

در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه عده‌ای موتورسوار در اصفهان شعار «مرگ بر روحانی» سر دادند.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهور ایران ۲۳ بهمن‌ماه در واکنش به این اقدام گفته بود که سر دادن شعار علیه رئیس جمهور «اتفاقی و خودسرانه به نظر نمی‌رسد.»

علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌ جمهور، با تأکید بر «اتفاقی و خودسرانه» نبودن این اقدام، آن را «نافرمانی از دستور ولی» و ادامه «سریال هتاکی‌ها به رئیس ‌‌جمهور» توصیف کرده بود.

علی خامنه‌ای سوم آبان‌ماه امسال از برخی اقدامات علیه دولت و «شخص رئیس‌ جمهور» انتقاد کرد و آن‌ را «غلط»، «اهانت» و «هتک حرمت» عنوان کرد.

رئیس دفتر روحانی هم روز پنج‌شنبه با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ماه‌های آینده گفت: «آیا درست است طرفداران یک کاندیدا به کاندیدای دیگر فحش دهند و برای او تقاضای مرگ کنند؟»

آقای واعظی نگفت که توهین‌کنندگان به روحانی طرفدار کدام کاندیدا بوده‌اند.

در ماه‌های اخیر موجی از حمله‌ها علیه روحانی از سوی اصولگرایان تندرو به‌ویژه پس از آغاز به کار مجلس یازدهم شکل گرفت و حتی موضوع استیضاح او مطرح شد.

سر دادن شعار علیه مقامات رسمی از جمله علیه رهبر جمهوری اسلامی در اعتراضات مردمی علیه نظام سابقه دارد که در نتیجه آن‌ها ازجمله در اعتراضات آبان ۹۸ هزاران نفر بازداشت و زندانی و نیز کشته شده‌اند، اما سر دادن شعار علیه مقامات دولتی در برنامه‌های عمومی که به طور رسمی برگزار می‌شود، اغلب به «نیروهای خودسر به‌منظور بهره‌برداری تبلیغاتی برای انتخابات» منسوب می‌شود و تاکنون پیامد قضایی برای کسی نداشته است.

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.