واکنش وکیل یاشار سلطانی به انتشار خبر محکومیت این روزنامه‌نگار در دادگاه

وکیل یاشار سلطانی در واکنش به انتشار رای دادگاه بدوی که با شکایت محمدباقر قالیباف علیه این روزنامه‌نگار در آذرماه برگزار شده بود، این اقدام را «تخلف» و «قابل پیگرد قضایی» عنوان کرد.

خبرگزاری فارس روز چهارشنبه، ۲۹ بهمن‌ماه، از قول وکیل محمدباقر قالیباف اعلام کرد که یاشار سلطانی به دلیل نشر اکاذیب در مورد موکل او در چند توئیت به تحمل ۱۳ ماه و یک روز حبس محکوم شده است.

علی مجتهدزاده، وکیل یاشار سلطانی روزنامه‌نگار هم روز پنج‌شنبه، ۳۰ بهمن‌ماه، در توئیتی نوشت که با توجه به غیرقطعی بودن رای و قرار داشتن پرونده در مرحله تجدیدنظر، اقدام وکیل قالیباف و خبرگزاری فارس، تخلف و قابل پیگرد قضایی است.

علیرضا شریفی، مدیرکل روابط عمومی مجلس، روز ۲۲ مرداد از ارائه دادخواست علیه کسانی خبر داده بود که از آنها به عنوان «تخریب‌کنندگان جایگاه مجلس» نام می‌برد.

چند روز پس از آن مشخص شد که منظور آقای شریفی شکایت از مصطفی میرسلیم،‌ نماینده مجلس و یاشار سلطانی، صدرا محقق و وحید اشتری، سه فعال رسانه‌ای در ارتباط با موضوع رشوه ۶۵ میلیارد تومانی در زمان حضور قالیباف در شهرداری تهران بود.

یاشار سلطانی، سردبیر سایت معماری‌نیوز که بعدا از دسترس خارج شد در سال ۹۷ به دلیل انتشار گزارش واگذاری املاک نجومی در زمان تصدی محمدباقر قالیباف بر شهرداری تهران به ۵ سال حبس محکوم شده بود.

این روزنامه‌نگار پیش از آن در سال ۹۵ هم به دلیل انتشار خبر عروسی دختر محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، در پارک لویزان بازداشت و سپس به قید وثیقه آزاد شد.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.