آخرین خبرها در مورد وضعیت سلامتی بهنام محجوبی

صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی از وخیم‌بودن وضعیت جسمانی او سخن گفته است. ریه و کلیه او از کار افتاده است. عدم توجه مسئولان به سلامتی زندانیان پدیده جدیدی نیست. همین موضوع بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

چهار روز از انتقال بهنام محجوبی، از فعالان دراویش گنابادی، به بخش مراقبت‌های ویژه می‌گذرد. در همین رابطه، صالحه حسینی همسر او اطلاعاتی را در شبکه‌ها به اشتراک گذاشته است.

صالحه حسینی در پیام ویدیویی خود گفته است که بهنام را چهار روز پیش به بخش آی‌سی‌یو منتقل کرده‌اند. او می‌گوید مسئولان بیمارستان روز نخست از فوت بهنام محجوبی خبر داده بودند. پس از آن اما اعلام کردند که بهنام با اتصال به دستگاه تنفسی زنده است.

همسر بهنام محجوبی در ادامه گفته است که پزشکان از درگیر بودن ریه او خبر داده و گفته‌اند که نیمی از ریه در اثر انباشت ترشحات مسدود شده است.

او گفته است که بدن همسرش ورم کرده و کلیه‌های او از کار افتاده است. افزون بر آن، صالحه حسینی گفته است که وضعیت ریه و معده همسرش نیز بسیار وخیم است.

خبرگزاری میزان نیز با انتشار یک پست توییتری مدعی شده که منعی از سوی قوه قضاییه برای ملاقات با بهنام محجوبی در بیمارستان وجود ندارد. در پست توییتری این خبرگزاری آمده است: «مادر محکوم ظهر امروز با وی ملاقات داشته است.»

ابراهیم الله‌بخشی، یکی از دراویش گنابادی که لحظه به لحظه از اوضاع جسمانی بهنام محجوبی از بیرون بیمارستان لقمان خبر می‌دهد گفته است که روز چهارشنبه ۲۹ بهمن (۱۷ فوریه) مسئولان برای انتقال بهنام محجوبی جهت "برونوسکوپی ریه" از بخش آی‌سی‌یو بیمارستان از خانواده او رضایت گرفته‌اند.

صالحه حسینی پس از آن اعلام کرد که تغییر مثبتی در وضعیت سلامتی بهنام روی نداده است. او از عدم توجه مسئولان زندان به وضعیت جسمانی بهنام محجوبی خبر داده است.

باید یادآور شد که روز گذشته نیز خبرها و ویدیوهایی از مادر بهنام محجوبی و برخی از فعالان مدنی در ایران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

بهنام محجوبی روز ۲۵ بهمن به علت "مسمومیت" از اوین به بیمارستان لقمان منتقل شد. مسئولان زندان اوین، "استفاده بیش از حد دارو" توسط بهنام محجوبی را علت مسمومیت او اعلام کرده‌اند.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.