کشته شدن چند عضو وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در سیستان و بلوچستان
وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای اعلام کرد سه عضو وزارت اطلاعات در سیستان و بلوچستان کشته شدند. همزمان مسئول روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق ایران نیز از کشته شدن سه تن از اعضای سپاه پاسداران در حمله به دو خودروی بسیج در شهرستان نیکشهر خبر داده است.

در بیانیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات گفته شده که ماموران این وزارت "در حین انجام وظیفه" و به دنبال اقدامات اطلاعاتی بر روی یکی از باندهای جرائم سازمان یافته استان سیستان و بلوچستان کشته شدند.

وزارت اطلاعات جزئیات بیشتری ارائه نکرده است.

مسئول روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه که مسئولیت امنیت این استان را برعهده گرفته است گفت "ساعت ۱۶ عصر روز گذشته دو دستگاه خودروی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نیکشهر که در مسیر اسپکه به نیکشهر در حال تردد بوده در سه راهی محور بمپور اسپکه مورد حمله یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ قرار گرفتند".

قاسم حسن زاده، مسئول روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه همچنین گفت که یک مامور سپاه نیز در حادثه زخمی و دو نفر از مهاجمان کشته شدند.

با توجه به عدم اشاره به جزئیات از سوی وزارت اطلاعات، مشخص نیست اظهارات مسئول روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه به کشته‌شدن سیستان‌وبلوچستان اشاره‌ای دارد یا نه.

در دهه‌های گذشته درگیری‌های مسلحانه با گروه‌های ناراضی و همچنین زد و خورد با قاچاقچیان مواد مخدر فضایی امنیتی بر این استان حاکم کرده است.

مناطقی از استان سیستان و بلوچستان به خصوص مناطق مرزی آن در سال‌های اخیر شاهد درگیری‌های مسلحانه نیروهای امنیتی حکومت ایران و گروه‌های مسلحی بوده که هدف خود را حمایت و دفاع از حقوق اقلیت بلوچ عنوان کرده‌اند.

استان سیستان و بلوچستان یکی از محروم‌ترین استان‌های ایران است.

 

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.