خبرهای غیررسمی از احتمال درگذشت بهنام محجوبی، زندانی عقیدتی‎
ابراهیم الله‌بخشی، درویش و از دوستان بهنام محجوبی، روز سه‌شنبه در یک پیام توییتری از درگذشت این زندانی عقیدتی در بیمارستان لقمان تهران خبر داد.

آقای الله‌بخشی در این توییت نوشت: «منابع موثقی از مسئولان بیمارستان لقمان اطلاع دادند که بهنام محجوبی فوت کرده، اما دستور داده‌اند تا سه روز دستگاه‌ها به صورت نمایشی به او وصل باشد.»

خبر درگذشت این زندانی جوان هنوز رسما تایید نشده است.

بهنام محجوبی در تجمع دراویش گنابادی در بهمن‌ سال ۹۶ در تهران شرکت کرد و متعاقب آن به دو سال زندان محکوم شد. او چندی پیش در بیمارستان روانپزشکی امین‌آباد تهران بستری شد.

این زندانی عقیدتی از صبح دوشنبه، ۲۷ بهمن‌ماه، در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد و خانواده و نزدیکان او خبر دادند که علائم هوشیاری او «به سطح پایینی» رسیده است.

مادر آقای محجوبی هم که از کرمان برای ملاقات با فرزند خود به تهران آمده بود در ویدئویی عنوان کرد که حتی با این وجود نیز سربازان مستقر در بیمارستان اجازه ملاقات با فرزندش را به او نمی‌دهند.

روز دوشنبه ویدئوی دیگری نیز از گفت‌وگوی نرگس محمدی، فعال حقوق بشر، با مسئولان بیمارستان لقمان منتشر شد که به او گفته می‌شود دستگاه قضایی و سازمان زندان‌ها اجازه ملاقات مادر بهنام محجوبی با فرزند خود را نمی‌دهند.

حال خبر درگذشت بهنام محجوبی در حالی منتشر شده است که پنج ماه پیش نیز همسر او اعلام کرده بود که او در شرایطی نیست که بتواند حبس را تحمل کند.

مادر آقای محجوبی روز یک‌شنبه با انتشار ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی شرح داد که چرا او به بیمارستان لقمان منتقل شده است.

به گفته خانم بتول حسینی، در پی وخامت حال فرزندش او را به اداره زندان می‌برند و آنجا قرصی می‌خورد که باعث می‌شود از هوش برود و متعاقب آن به بیمارستان لقمان منتقلش می‌کنند، جایی که با پابند و دستبند به تخت بیمارستان بسته شده و با دستگاه اکسیژن نفس می‌کشد.

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.