حیدری: نیروی زمینی ایران یک موشک هوشمند جدید آزمایش کرده است
به گفته فرمانده نیروی زمینی ایران، یگان موشکی نزاجا یک موشک هوشمند با برد ۳۰۰ کیلومتر را مورد آزمایش قرار داده است. اطلاعات بیشتری درباره محل انجام این آزمایش و موفقیت‌آمیز بودن آن در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا از آزمایش موشکی جدید ایران خبر داده است. بر اساس خبری که از سوی این خبرگزاری به نقل از کیومرت حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش منتشر شده، این موشک "هوشمند بوده و بردی بالغ بر ۳۰۰ کیلومتر دارد".

حیدری از آزمایش این موشک توسط نزاجا (نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی) در نقطه‌ای از ایران خبر داده است. اطلاعات بیشتری درباره محل انجام این آزمایش منتشر نشده است.

به گفته او هدف از این آزمایش "برآورد دقت و قدرت این موشک جدید" بوده است.

فرمانده نیروی زمینی جمهوری اسلامی تصریح کرد، این موشک "از قابلیت‌های نقطه‌زنی، هوشمندی و اتوماسیون برخوردار است و می‌تواند در هر نوع شرایط جوی به کار گرفته شود".

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز با انتشار این خبر از افزایش آزمایش‌های موشکی ایران طی هفته‌های گذشته خبر داده است.

این خبرگزاری از دسترسی ایران به موشک‌های بالستیک با برد ۲۰۰۰ کیلومتر سخن گفته که می‌توانند "نقاطی از خاک اسرائیل و پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه را هدف قرار دهند".

از سوی دیگر گفته می‌شود که جمهوری اسلامی بر آن است به‌زودی در همراهی با نیروی دریایی روسیه، مانوری در بخش شمالی اقیانوس هند برگزار کند.

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.