وخامت حال بهنام محجوبی در زندان و انتقال او به آی‌سی‌یو

مصطفی دانشجو، وکیل شماری از دراویش گنابادی، بامداد دوشنبه از وخامت حال بهنام محجوبی، درویش زندانی در بخش آی‌سی‌یوی بیمارستان خبر داد.

آقای دانشجو در توییتی با انتقاد از کادر بهداری زندان اوین و مسئولان این زندان، آنها را به «قصور در روند درمان» بهنام محجوبی و «بی‌تدبیری» برای نگهداری وی در زندان متهم کرد.

وی با اشاره به هشدارهای پیشین خود درباره وضعیت سلامت آقای محجوبی نوشت: «مدتی قبل تذکر داده بودم اما اکنون گزارش‌ها از وخامت حال بهنام محجوبی در ICU بیمارستان لقمان حکایت دارد.»

خانواده بهنام محجوبی می‌گویند که پزشکی قانونی و شورای پزشکی تایید کرده‌اند که این زندانی عقیدتی توان کیفر زندان را ندارد. آقای محجوبی از یک بیماری عصبی رنج می‌برد و در روزهای اخیر گزارش‌هایی از تشنج وی در زندان منتشر شده بود که این رخداد باعث شد او در بخش آی‌سی‌یوی بیمارستان لقمان بستری شود.

مادر آقای محجوبی روز یکشنبه با انتشار ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی به شرح این رخداد پرداخت و گفت که در پی وخامت حال فرزندش او را به اداره زندان می‌برند و آنجا قرصی می‌خورد که باعث می‌شود از هوش برود و متعاقب آن به بیمارستان لقمان منتقلش می‌کنند، جایی که با پابند و دستبند به تخت بیمارستان بسته شده و با دستگاه اکسیژن نفس می‌کشد.

بهنام محجوبی که در تجمع دراویش گنابادی در بهمن‌ سال ۹۶ شرکت کرده بود به دو سال زندان محکوم شده است. او چندی پیش نیز در بیمارستان روانپزشکی امین‌آباد تهران بستری شد.

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.