حساب‌های بانکی رضا خندان مسدود شده است

رضا خندان، همسر نسرین ستوده به دویچه‌وله گفت، سه هفته است که حساب‌های بانکی‌اش مسدود شده‌اند. هشت ماه پیش نیز حساب‌های بانکی نسرین ستوده بسته شده بودند. در پرونده هیچ کدام از این دو فعال حقوق بشر اتهام مالی وجود ندارد.

رضا خندان، فعال حقوق بشر به دویچه‌وله گفت که از حدود سه هفته پیش حساب‌های بانکی او مسدود شده‌اند. او تاکید می‌کند که در پرونده قضاییش "هیچگونه محکومیت مالی وجود ندارد و هیچ اتهامی که منجر به مسدود شدن حساب بانکی شود، متوجه او نیست".

او افزود، حدود هشت ماه پیش هم حساب‌های بانکی همسرش نسرین ستوده بسته شدند و تمامی پیگیری‌هایی که وکیل او و همسرش و همچنین خود نسرین ستوده در زمان مرخصی‌اش از زندان در این باره انجام دادند، بی‌نتیجه بوده است.

تنها چیزی که به نسرین ستوده گفته شده این است که "این کار با دستور دادستانی انجام گرفته است". درمورد رضا خندان هم گفته شده که قاضی اجرای احکام اوین دستور بستن حساب‌های او را صادر کرده است.

رضا خندان تصریح کرد: «با این کار عملا زندگی خانواده‌ها را مختل کرده‌اند. الان ما حتی به یارانه‌هایی که به حساب من ریخته می‌شود هم دسترسی نداریم.»

او گفت که در حال حاضر برای انجام امور بانکی از حساب‌های آشنایان و دوستانش استفاده می‌کند اما اگر پولی به حسابش واریز شود، عملا بلوکه می‌شود. او افزود که این موضوع را از طریق وکیلش پیگیری خواهد کرد.

رضا خندان ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ به اتهام "اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی"، "تبلیغ علیه نظام" و "اشاعه و ترویج بی‌حجابی در جامعه" بازداشت و دوم دی ماه همان سال با قرار کفالت از زندان آزاد شد.

همسر او نسرین ستوده، وکیل و مدافع حقوق بشر از خرداد ۱۳۹۷ برای گذراندن ۱۲ سال حکمش در زندان است.

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.