ایران از اتباع خود خواست از سفر به میانمار خودداری کنند

وزارت خارجه جمهوری اسلامی از اتباع ایران خواست که در پی وقوع کودتا در میانمار در جنوب شرقی آسیا از سفر به این کشور خودداری کنند.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی این وزارتخانه روز دوشنبه ۱۳ بهمن گفت که ایرانی‌ها نباید تا «فراهم شدن شرایط مناسب بهداشتی و امنیتی» به میانمار سفر کنند و به شهروندان احتمالی ایران در این کشور هم توصیه کرده که با سفارت جمهوری اسلامی در تایلند در تماس باشند.

میانمار (برمه سابق) روز یکشنبه شاهد کودتای ارتش این کشور بود که در جریان آن، آنگ سان سوچی، رهبر غیرنظامی کشور، همراه با شمار دیگری از مقامات این کشور بازداشت شدند.

ارتش میانمار به مدت یک‌سال حالت فوق‌العاده اعلام کرده است.

ایران در میانمار نمایندگی سیاسی ندارد و از طریق سفارت خود در تایلند به امور معدود ایرانی‌های ساکن میانمار رسیدگی می‌کند.

خطیب‌زاده در اظهارات روز دوشنبه خود گفته که سفارت ایران در تایلند در دوره کرونا با معدود شهروندان ایرانی در میانمار در تماس بوده و به خروج آن‌ها از این کشور کمک کرده است.

او افزوده که «آخرین شهروند باقی‌مانده یک خانم ایرانی است که سفارت در تلاش است ضمن کسب اطمینان از سلامت و امنیت وی، کمک لازم برای خروج او از میانمار را انجام بدهد».

بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ایران/ک.ر

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.