حسن صادقی، زندانی سیاسی، خواستار رسیدگی به وضعیت بیماری همسر زندانی‌اش شد

حسن صادقی، زندانی سیاسی، در نامه‌ای از زندان خواستار رسیدگی به وضعیت بیماری همسرش فاطمه مثنی شد که او نیز زندانی سیاسی است.

در متن نامه آقای صادقی که خبرگزاری هرانا روز شنبه، ۱۱ بهمن،‌ منتشر کرد آمده است که با وجود اطلاع نماینده دادستان و رئیس زندان از «وضعیت وخیم» جسمانی همسرش، آن‌ها عمدا از اعزام به بیمارستان و بستری شدن او جلوگیری می‌کنند.

حسن صادقی و همسر او فاطمه مثنی در بهمن ۹۱ به همراه فرزندان ۱۰ و ۱۹ ساله‌شان، به دلیل برگزاری مراسم ترحیم پدر آقای صادقی «که از مخالفان جمهوری اسلامی بود» بازداشت شدند.

فرزندان آنها چندی بعد آزاد شدند، اما دادگاه انقلاب تهران این زوج را به اتهام «ارتباط با سازمان مجاهدین خلق» به ۱۵ سال حبس و مصادره خانه و محل کسب آنها محکوم کرد.

مصادره محل کسب این زوج به سود ستاد فرمان امام در اسفند ۹۷ صورت گرفت و در اردیبهشت ۹۹ نیز حکم مصادره منزل آن‌ها که فرزندان و مادر سالخورده و بیمار خانم مثنی در آن زندگی می‌کرد به آن‌ها ابلاغ شد.

این زوج زندانی سیاسی سال‌ها است که از ملاقات و حتی تماس تلفنی با یکدیگر محروم‌اند.

فرزندان آقای صادقی در ملاقاتی که هفته گذشته با مادرشان در زندان اوین داشته‌اند، وضعیت جسمانی او را به گونه‌ای توصیف کرده‌اند که حتی توان حضور در جلسه ملاقات را نداشته و تنها با اصرار آنها با کمک دو نفر توانسته به ملاقات آن‌ها بیاید.

به گفته فرزندان آقای صادقی، رئیس درمانگاه اوین کتبا اعلام کرده که خانم مثنی مطلقا توان تحمل زندان (کیفر) را ندارد و این موضوع به تایید مسئول بند زنان زندان اوین هم رسیده است.

چهارم بهمن‌ماه نیز نزدیکان منیره عربشاهی، فعال مدنی که به دلیل اعتراض به حجاب اجباری دوران محکومیت حدودا ده ساله خود را در زندان کرج سپری می‌کند، اعلام کردند که با وجود دستور پزشکی قانونی جهت اعزام درمانی و پرداخت هزینه آن از سوی خانواده، او از رسیدگی پزشکی محروم مانده است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.