Sadegh Zibakalam 3

زیباکلام خطاب به مرتضوی: بسیاری از مسائل ۸۸ در ابهام است و روزی مانند نامه شما عیان خواهند شد
صادق زیباکلام طی نامه ای خطاب به سعید مرتضوی به مسئله عذرخواهی دادستان پیشین تهران از قربانیان کهریزک پرداخت و نوشت: «بسیاری از حوادث و رویدادهای سال ۸۸ بعد از گذشت ۷ سال همچنان در تاریکی‌اند و همچون عذرخواهی شما بالاخره روزی روشن خواهند شد. البته دنیا خیلی زیباتر می‌شد اگر قاضی مرتضوی‌های آن نه بعد از ۷ سال، بلکه در همان خرداد ۸۸ متوجه می‌شدند.»
متن نامه صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران خطاب به سعید مرتضوی دادستان پیشین تهران که «فرارو» آن را منتشر کرده، به شرح زیر است:
بسمه تعالی
جناب آقای سعید مرتضوی
قاضی و دادستان سابق قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران،
با سلام و تحیات،
من همیشه در نامه‌هایم از باب احترام سمت و جایگاه مسئولین را می‌نویسم. اما در مورد جنابعالی دقیقا نمی‌دانم چه عنوانی را باید به کار ببرم؟ من همیشه جنابعالی را به عنوان قاضی مرتضوی معروف می‌شناختم که به اندازه موهای سرش روزنامه، هفته‌نامه، ماهنامه و فصل‌نامه تعطیل نموده و نویسندگان آنها را هم روانه زندان نموده. شاید هم حق با شما می‌بوده و آنها سزاوار محکومیت بودند. بگذریم،
خبر عذرخواهی‌تان از خانواده‌های قربانیان کهریزک را در رسانه‌ها دیدم. برخی آن را خیلی دیر و برخی هم آن را به انگیزه تاثیرگزاری بر تعیین مجازات‌تان می‌دانند.
من اما معتقدم که فقط خداوند سبحان از دل مخلوقاتش آگاهی دارد و ای بسا شما واقعا هم بر این باور رسیده‌اید که می‌توانستید جلوی اعزام بازداشت شدگان اعتراضات سال ۸۸ به بازداشتگاه کهریزک را می‌گرفتید؛ ای بسا می‌توانستید جلوی پرپر شدن سه جگرگوشه‌ای که به جز شرکت در اعتراضات خیابانی جرم دیگری مرتکب نشده بودند را می‌گرفتید. البته فقط تراژدی کهریزک و رفتار مامورین با بازداشت‌شدگان نیست که همچنان در پرده ابهام قرار دارد.
فی‌الواقع بسیاری از حوادث و رویدادهای سال ۸۸ بعد از گذشت ۷ سال همچنان در تاریکی‌اند و همچون عذرخواهی شما بالاخره روزی روشن خواهند شد. البته دنیا خیلی زیباتر می‌شد اگر قاضی مرتضوی‌های آن نه بعد از ۷ سال، بلکه در همان خرداد ۸۸ متوجه می‌شدند. اما و در عین حال هم اگر این چنین می شد آن وقت ارزش انسان‌هایی همچون مهاتما گاندی، نلسون ماندلا، محمد مصدق و مهدی بازرگان هیچ‌وقت هویدا نمی‌شد.
ایام به کام باد
صادق زیباکلام
بیست ودوم شهریورماه یکهزاروسیصدونودوپنج

سحام نیوز

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

ارسال به شبکه های اجتماعی

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It