Zinat Mirhashemi
 
از قاتلان دگراندیشان ایرانی تا قاتلان کاریکاتوریستهای فرانسوی
زینت میرهاشمی
در ابتدا با ابراز تاسف از مرگ شهروندان فرانسوی، حرکت تروریستی علیه مجله فکاهی شارلی اِبدو (هفتگی) را محکوم می کنیم.
در ستایش از کاریکاتوریستهای مجله شارلی با شعار من شارلی هستم و حضور گسترده و چشمگیر شهروندان فرانسوی برای ابراز تنفر به رویداد تروریستی در پاریس همراه با ابراز تنفر همگانی مردم سراسر جهان، بار دیگر جدال و جنگی عمیق بین پاسداران جهل و نیستی با مدافعان آزادی بیان خود را به نمایش گذاشت. حرکت اخیر یک شوک بر همگان وارد کرد. اما به مردم ایران این شوک طی بیش از سه دهه بارها وارد شده است. 
بدون شک حرکت تروریستی اخیر در پاریس نه یک آغاز است و نه یک پایان بر اینگونه حرکتهای تروریستی. مساله پیدایی چنین گروهها، تداوم حیات آنها، انگیزه ها و منافع سرکردگان این گروهها موضوعی است که در حد این فراسوی کوتاه نیست. در فراسوی قتل کاریکاتوریستهای منتقد و شجاع فرانسوی، درسها و تجربیاتی است که وجدانهای بیدار جهان می توانند از آن بیاموزند.
قتل روشنفکران ایرانی، به رگبار بستن تظاهرات مسالمت آمیز مردم ایران در خیابانهای، قتل عام دسته جمعی زندانیان سیاسی در تابستان سال 1367، قتلهای زنجیره ای روشنفکران و فعالان سیاسی اجتماعی، کشتار اعضای سازمان مجاهدین خلق در قرارگاه اشرف، آزار و شکنجه زندانیان سیاسی در زندانهای ایران و....بخش کوچکی از اقدامات رژیم ایران علیه آزادی بیان است. به راستی می توان گفت که قاتلان کاریکاتوریستها شاگردان تروریستهای رژیم ایران هستند
موضع لاریجانی رئیس مجلس ولی فقیه، دفاع غیر مستقیم از حرکت تروریستی اخیر در فرانسه است. لاریجانی از فرصت استفاده کرده به صحرای کربلا زده و سوریه را به وسط می کشد. او پیام می دهد که دست از سر دیکتاتوری بشار اسد بردارید و گرنه عده ای دیگر باز از این گونه حرکتها انجام خواهند داد. 
تشایه و یکسانی فراوان قاتلان کاریکاتوریستهای فرانسوی با جنایتهایی که رژیم ولایت فقیه از هنگام روی کار آمدن تا کنون با مردم ایران انجام داده وجود دارد و فراموش نباید کرد که خمینی فرمان ننگین قتل سلمان رشدی را صادر کرد و هم او بود که گفت؛ بشکنید این قلمها را و امروز جانشین او (علی خامنه ای) بسیاری از روزنامه نگاران و روشنفکران را به جرم ابراز عقیده به بند کشیده است.
 
 
 
 
 
 

چاپایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

ارسال به شبکه های اجتماعی

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest
Pin It