Ahad Ghorbani

معرفی کتاب: رواداری + دانلود کتاب
احد قربانی دهناری
آنچه در عراق، سوریه، افغانستان، ایران، نیجریه، اوکراین و سایر کانون‌های جنگ می‌گذرد، نشان می‌دهد، ما خوشبینانه رسالت روشنگری (Enlightenment) را پایان یافته تلقی کردیم و تبلیغ، ترویج و تلاش در جهت نهادینه کردن دموکراسی و رواداری، در کار سیاسی، نظری، هنری، ادبی و فرهنگی ما، جای شایسته خود را نداشته است.
بی‌شک عمده‌ترین مسئله جنبش‌های سیاسی، نظری، ادبی و فرهنگی در ایران و در خاورمیانه و جهان، رواداری است. بشر سرانجام ناچار است، به همدیگر گوش کند و همدیگر را درک کند و مناقشات خود با احترام به عقاید دیگران با روش‌های قهرپرهیز حل کند. هیچ راه حل قهرآمیز برای مناقشات بین انسان‌ها وجود ندارد.
اوضاع کشورهای در حال رشد، بی شباهت به درگیری‌های سده ۱۷ میلادی در اروپا نیست. ترویج و توجیه رواداری و اثبات ضرورت بی‌قید و شرط آن، برای توده‌ها و سیاستمداران یک وظیفه مبرم و دائمی همه ماست.
من سال‌های اخیر پیرامون رواداری در فرهنگ و ادب ایران و روند نهادینه شدن رواداری در غرب پژوهش و نتیجه پژوهش‌هایم را در کتابهائی که پیوند آنها در زیر می‌آید، گردآوری کردم. نسخه الکترونیکی آن را می توانید مجانی از سایت من دریافت کنید و نسخه چاپی آنرا می‌توانید از کتابفروشی بخرید.
بسیار خوشحال می‌شوم که در معرفی این کتابها بکوشید و نظرات انتقادی و پیشنهادهای بهبود آن‌ها از طریق پست الکترونیکی زیر برایم بنویسید.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

رواداری در فرهنگ و ادب ايران:

روند شکل گيری، ژرفش و نهادينه‌شدن رواداری  در غرب:

۲۵ خرداد ۱۳۹۳

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.